Ana Sayfa
Ana Sayfa
KilimNet: Ana Sayfa
Internet ServisleriNetwork ServisleriÜrünlerDuyurular
Bağlantılarİnsan KaynaklarıKilimNet HakkındaSite HaristasıEnglish


Ana SayfaIntentet Servisleri

WEB TASARIMI

Tasarım çalışmalarında karşılıklı görüşmelerle müşterinin projeye ilişkin isterleri tasarım ekibimiz tarafından saptanır ve üç adet özgün örnek çalışma üretilir. Ana sayfa düzeni, grafik özellikleri ve genel motif bu örnek tasarımlarla müşteri seçimine sunulur. Her üç site için iç sayfa düzeni konusunda fikir vermek üzere üç ayrı örnek tasarım daha hazırlanır. Müşteri istekleri doğrultusunda bu seçeneklerden biri kullanılmak üzere web ekibimiz tarafında site tasarımı tamamlanır. Bir firma için hazırladığımız özgün tasarımları müşteriye sunulduğu biçimde aşağıdaki bağlantılardan inceleyebilirsiniz:

Örnek 1: Ana sayfa | İç sayfa
Örnek 2: Ana sayfa | İç sayfa
Örnek 3: Ana sayfa | İç sayfa

WEB TASARIM AMAÇ ve PRENSİPLERİ

Tanıtım

KilimNet, 1995 yılından itibaren web sitesi proje tasarım ve yayını üzerine entegre hizmetler sunmaktadır. Hizmet birimleri, müşterinin özel tasarım isteklerinden web üzerinde programlama ihtiyaçlarına kadar geniş bir spektrumda değerlendirilmektedir.

Tasarlanan ve belirlenen aralıklarda zamanında güncellenen bilginin sanal web adreslerinden haftada 7 gün – 24 saat kesintisiz yayını yapılmaktadır. KilimNet altyapısında bu servisi kesintiye  uğramadan verebilecek teknoloji, kadro ve ekipman mevcuttur.

Ana Tasarım Prensipleri

Uyumluluk: Tasarlanan tüm web siteleri uluslararası ve yerel internet standartlarıyla uyumludur. Web sayfalarının tümü değişik platform (PC, Macintosh, Unix) ve tarayıcılarda (Netscape Navigator 4.0+, Netscape Communicator 6+, Internet Explorer 5+) görsel farklılık yaratmadan çalışabilecek şekilde tasarlanmaktadır.

Hız Optimizasyonu: Web sayfaları hızlı görüntü sağlayacak bir formatta tasarlanmaktadır.  Grafik birimleri ekranda yüksek kalite ve maksimum hızda görüntülenecek bir format ve çözünürlükte hazırlanmaktadır. HTML kodu edit edilerek mümkün olan en küçük boyuta düşürülmektedir.

Görüntü Optimizasyonu: Aksi belirtilmediği takdirde tüm sayfalar farklı monitör tip ve renk konfigürasyonlarında görüntülenebilecek şekilde optimize edilmektedir. Minimum ister, 800x600 piksel ekran ve en az 250 renk olarak belirlenmiştir.

Baskı Optimizasyonu: Müşteri tarafından aksi belirtilmediği sürece (bazı durumlarda müşteri yazıcıdan çıktı alınmamak üzere yalnızca ekranda iyi görünecek sayfalar talep edebilir) sayfalar yazıcıdan çıktı alınacağı zaman tatminkar sonuçlar verebilecek biçimde optimize edilmektedir.

Site Kimliği: Her web sitesi, müşterinin profiline ve hizmet verdiği sektöre ilişkin özgün bir kimliğe sahip olacak bir tarzda tasarlanır. Renk, geometri, grafik ve metin, müşteri hakkında edinilmesi gereken izlenimi yaratacak doz ve ahenkte kullanılmaktadır.

Site Navigasyonu: Site içinde navigasyon sistemi ve görsel efektler (resim, ikon, düğme ve menü) özgün tasarım ve kolay kullanım prensibiyle tasarlanmaktadır. Site yapısı içinde navigasyon, tahmini kolay, mantıklı ve hızlı hareketi sağlayacak bir formatta düşünülmektedir.

Proje İsterleri: Web sitesinde kullanılacak içeriğe ilişkin metin ve resimlerin tamamının elektronik formatta (MS Word, PowerPoint, Excel sheet, JPG, GIF vb.), müşteri tarafından sağlanacağı varsayılmaktadır. Sitenin amaç ve hedeflerinin müşteri tarafından belirlenmesi, siteye özgün bir kimlik kazandırmak açısından faydalı olacaktır.

Sonuçlar: Tasarım süreci başlamadan önce sitenin yapısı, biçimi ve genel hatlarıyla tasarımı konusunda fikir vermek amacıyla birkaç adet skeç çalışma üretilir ve müşterinin fikri alınır. Bu şekilde sitenin üretimine geçmeden önce müşteriye site haritası, site derinliği, içerik düzenlemesi ve genel tasarımın ne olacağı konusunda geniş bilgi sağlanmış olur. Tasarlanan site müşteri onayından geçtikten sonra yayına alınır. Tasarımı ve yayını yapılan sitelere ilişkin tanıtıcı anahtar kelime ve meta-tag'ler HTML kodu içine eklenir. Sitenin içerik ve hizmet verdiği sektöre göre tarama motorlarına kaydı ekibimiz tarafından yayını müteakip gerçekleştirilmektedir.

Erişim kimlik ve şifresi ile web sitesini güncellemek üzere FTP erişimi, ay sonunda web sitesine ulaşan hit’lerin grafik ve text (hangi sayfalara kimlerin ne sıklıkta uğradığı, hangi tarih ve saatlerde bu hit’lerin geldiği vs.) web yoluyla raporu, ekibimiz tarafından sağlanan ücretsiz hizmetler kapsamındadır.

REFERANS ÖRNEK SİTELER

TASARIM İSTEK FORMU

WEB KONUK ETME
Daha detaylı bilgi için lütfen bizi arayınız:
İstanbul (0216) 336 02 60           Ankara (0312) 442 07 70

Daha detaylı bilgi için lütfen bizi arayınız:
(0216) 365 20 15

Copyright ©1995-2005 KilimNet