Ana Sayfa
Ana Sayfa
KilimNet: Ana Sayfa
Internet ServisleriNetwork ServisleriÜrünlerDuyurular
Bağlantılarİnsan KaynaklarıKilimNet HakkındaSite HaristasıEnglish


Ana SayfaIntentet Servisleri

E-posta Destek
KilimNet E-posta sunucuları anti-virüs anti-spam ve kullanıcıya göre özelleştirilebilen yapısıyla size en güvenli ve sağlıklı elektronik iletişim olanaklarını sağlamaktadır.


KilimNet eposta sunucularından epostalarınızı

POP3/SMTP -WAP ve WEB üzerinden okuyup, yollayabilirsiniz.

İlgili açıklamaları aşağıda bulabilirsiniz

POP3/SMTP (Örnek:Outlook Express)

KilimNet birbirinin kopyası iki sunucu üzerinden POP3 servisi vermektedir. Bu yedekli e-posta sisteminden yararlanmak için outlook vb. e-posta programınızda aşağıdaki ayarları yapmalısınız. Birincil e-posta sunucumuz posta.kilim.net.tr ikincil e-posta sunucumuz posta3.kilim.net.tr dir. Lütfen ayarlarınızı aşağıdaki örnekteki gibi yapınız.

Hesaplar/Accounts bölümünden yeni bir e-posta hesabı ekleyiniz.

Hesap adını, Kullanıcı Ad Soyadını, Eposta adresinizi ve KilimNet tarafından size verilen kullanıcı adı ve şifresini ilgili alanlara giriniz.

Sunucu adreslerini aşağıdaki gibi yazarak hesap eklemeyi tamamlayınız..

POP3 server/gelen posta sunucusu/incoming mail server:posta.kilim.net.tr
SMTP server/giden posta sunucusu/outgoing mail server:posta.kilim.net.tr

Eğer epostalarınızın bu hesabınız üzerinden gönderilmesini istiyorsanız. Yeni eklediğiniz hesabın, özellikler/properties- sunucular/servers kısmında:

Giden Posta Sunucusu/Outgoing Mail Server Bölümünde
Sunucum Kimlik Doğrulaması Gerektiriyor/ My Server Requires Authentication seçeneği işaretlenmelidir. Bu bölümde gelen posta sunucunuzla aynı kullanıcı adı ve şifresini kullanıyorsunuz. Ayrıca gelişmiş bölümünde SMTP giden posta sunucusu kısmında port olarak 25 yerine 587 yazmalısınız.

Varsayılan olarak ata / Set as default-Tanımladığınız yeni eposta hesabının üzerindeyken: Varsayılan olarak ata/Set as default düğmesine tıklayınız.

WEB

Web üzerinden epostalarınızı okuyup göderebilir, şifrenizi değiştirebilir. Güvenlik, anti spam, otomatik cevaplama, yeni kullanıcı açma, kapatma gibi özellikleri kullanabilirsiniz.

Epostalarınızı okumak ve e-posta ayarlarınızı yönetmek için ana sayfadaki webposta linkini kullanınız.

Şifre değiştirme, spam ayarlarını düzenleme, web posta ekran görüntüsünü değiştirme gibi çok ayrıntılı e-posta yönetim özelliklerini menüdeki ayarlar bölümünün altındadır. Şifre değiştirmek için ayarlar, hesaplar, güncelle adımına gidiniz.

Alan Adı yetkilileri e-posta ekleme çıkarma gibi işlemler için yönetim paneline anasayfadaki Posta Yönetimi

linkinden ulaşabilirler.

Anti-Spam

Anti-spam ayarlarınızı webposta arayüzümüzden ayarlar bölümüne giderek yapabilirsiniz. Siyah beyaz ayarlarıyla istenen ve istenmeyen e-postaları belirtebileceğiniz gibi, anti-spam duyarlılık derecesi seçerek, spam mesajların otomatik olarak ayrılmasını sağlayabilir. İsterseniz bu mesajları ayrı bir klasöre toplayabilirsiniz.

Anti-spam ince ayarlarınız için ana sayfadaki webposta linkini kullanarak kullanıcı isminiz ve şifrenizle sisteme girmeniz gerekmektedir.

 

Copyright ©1995-2005 KilimNet