Ana Sayfa
Ana Sayfa
KilimNet: Ana Sayfa
Internet ServisleriNetwork ServisleriÜrünlerDuyurular
Bağlantılarİnsan KaynaklarıKilimNet HakkındaSite HaristasıEnglish


Ana SayfaIntentet Servisleri
kablosuzbaglanti.gif (5K) WAW

· WAW nedir ?

WAW (Wide Area Wireles) KilimNet'in Kablosuz Erişim altyapısıdır. KilimNet'in POP noktalarından, kablosuz olarak Internet erişimine olanak sağlamaktadır.

· WAW uydu üzerinden bağlantı mıdır?

WAW, KilimNet'in omurgasına POP noktaları üzerinden ulaşım sağlayan kablosuz alt yapıdır. Omurga üzerinde uydu, ttnet vb. diğer servislerden yararlanılabilmektedir.

·WAW'dan nasıl yararlanabilirim.

KilimNet kablosuz Internet hizmetinden yararlanmak için, Başvuru Formu nu doldurunuz.

· Kuruluşta ne yapılıyor, kuruluş ücreti ne kadar?

Kuruluş işlemi, "site survey"coğrafi analiz, uygun anten ve receiver kuruluşunu ve Internet bağlantısını bilgisarınızın ethernet portuna, veya bilgisayar ağınızın switch ya da hub girişine kadar getiren Cat5e kablolamayı kapsar. Aylık bağlantı ücretiyle aynıdır.

· TELEKOM'a ayrıca ücret ödeyecek miyim?

Hayır, KabloSUZ Internet Telekom altyapısını değil 2.4 GHZ 'lik halk bandını kullanmaktadır. Ayrıca bir ücret söz konusu değildir.

· ADSL ve KabloNet'e göre hızı nasıl?

KabloSUZ Internet, ADSL ve KabloNet'e göre daha hızlıdır. Çünkü asimetrik değildir. Verilen hız upload ve download yönlerinde aynıdır. Dolayısıyla sağlanan bant genişliği daha yüksektir ve omurgaya direk bağlanması sayesinde paylaşımlardan en az etkilenir.

· Konut ve işyeri bağlantısı arasında ne fark var?

Konut erişiminde tek kullanıcılı bağlantı verilmekte, kurumsal erişimde ise sınırsız kullanıcılı network erişimi sağlanmaktadır. Kurumsal erişimde, e-posta sunucu, web sunucu bulundurma gibi kurumsal servis opsiyonları bulunmaktadır.

· Ne kadar zamanda kurulur?

Başvurular değerlendirilerek bölgesel olarak kuruluşlar yapılmaktadır. Başvuru formunda bölge olarak yazılmış olan yerlerde 15 gün içinde kuruluş yapılmakta, diğer bölgelerde ise ön başvuru kabul edilmektedir. Yeterli sayıda ön başvuru alınan bölgelerin POP noktası hemen kurulmakta ve mevcut portlar ön başvuru yapmış olanlara tahsis edilmektedir.

 
Daha detaylı bilgi için lütfen bizi arayınız:
İstanbul (0216) 336 02 60


Copyright ©1995-2004 KilimNet